​Formaţia Parma, cu Dennis Man integralist, a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de echipa lui Ciprian Tătăruşanu, AC Milan, într-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Italiei.

Dennis ManFoto: Jonathan Moscrop / PA Images / Profimedia

Milan a marcat prin Rebic ‘8, Kessie ’44 şi Leao ‘90+4. Pentru Parma a înscris Gagliolo, în minutul 66, potrivit News.ro.

La milanezi, Zlatan Ibrahimovic a fost eliminat în minutul 60. Ciprian Tătărușanu a rămas pe banca de rezerve.

În urma acestui rezultat, Parma rămâne pe penultimul loc (20 de puncte), în timp ce AC Milan a acumulat 63 de puncte și ocupă poziția secundă în clasament.

Tot în Serie A, Spezia a învins Crotone, scor 3-2, revenind de la 0-1. Au marcat Verde ‘63, Maggiore ’89 şi Erlic ‘90+2 pentru învingători, respectiv Djidji ’41 şi Nwankwo ’78 pentru învinşi.

Partida Udinese – Torino are loc tot sâmbătă, meciurile Inter Milano – Cagliari, Hellas Verona – Lazio Roma, Juventus Torino – Genoa, Sampdoria – Napoli, AS Roma – Bologna şi Fiorentina – Atalanta se vor disputa duminică, iar confruntarea Benevento – Sassuolo este programată luni.