​VIDEO Alexandru Mitriță a înscris pentru Al Ahli, după o cursă de 50 de metri (4-2 vs Al Wahda)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Vineri, 5 februarie 2021, 22:18 Sport | Fotbal

Alexandru Mitrita, reusita superba in campionatul Arabiei Saudite
​Fotbalistul Alexandru Mitriţă a înscris un gol în meciul câştigat de echipa Al Ahli, vineri, în deplasare, cu scorul de 4-2, în faţa formaţiei Al Wahda, în etapa a XVII-a a campionatului Arabiei Saudite.

Al Ahli a condus cu 2-0, prin golurile lui Al Mogahwi ‘7 şi Al Moaser ’13, iar apoi gazdele au egalat prin Al issa ’17 şi Niakate ’24.

Mitriţă a marcat în minutul 90+1, după o cursă începută din propria jumătate de teren. Oaspeţii au înscris un gol şi în minutul 90+3, prin Al Somah, informează News.ro

Alexandru Mitriţă a intrat pe teren în minutul 69.

Echipa românului este lider în clasament, cu 33 de puncte, iar Al Wahda este pe locul 10, cu 21 de puncte.