Kayserispor, formație antrenată de Dan Petrescu, a remizat, scor 1-1, pe propriul teren, cu Alanyaspor, într-o partidă contând pentru etapa cu numărul XXIII din SuperLig.

Dan PetrescuFoto: kayserispor.org.tr

Maglica (54) a deschis scorul pentru gazde, în timp ce Tzavellas a închis tabela în minutul 79.

Trupa lui Petrescu a încheiat disputa în inferioritate numerică, după ce Cristian Săpunaru a fost eliminat în minutul 76 pentru primirea a două cartonașe galbene.

Silviu Lung Jr și Denis Alibec nu au putut fi folosiți de Petrescu, cei doi fiind accidentați.

În urma acestui rezultat, Kayserispor se menține pe ultimul loc care asigură rămânerea în SuperLig, 17. Gruparea pregătită de Dan Petrescu se află însă la două puncte deasupra liniei supraviețuirii în prima ligă.