Naomi Osaka, proprietara unei echipe de fotbal feminin: "Femeile m-au ajutat să devin persoana care sunt acum"

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Joi, 28 ianuarie 2021, 21:34 Sport | Fotbal


Naomi Osaka
Foto: wta/ twitter
​Jucătoarea japoneză de tenis Naomi Osaka a devenit proprietara unei echipe de fotbal feminin american, North Carolina Courage.

Osaka a anunţat pe Twitter că a devenit proprietara uneia dintre cele mai bune formaţii NWSL (National Women's Soccer League), campioana SUA în 2018 şi 2019, potrivit News.ro.

"Femeile au crezut în mine şi m-au ajutat să devin persoana care sunt acum. Nu ştiu unde aş fi fără ele. De-a lungul carierei mele am primit multă dragoste de la colegele mele sportive. De aceea, sunt mândră să anunţ că sunt proprietara echipei NC Courage", a scris Osaka pe Twitter.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1826 vizualizari

  • -2 (16 voturi)    
    Bravo... (Joi, 28 ianuarie 2021, 22:15)

    Cataleya [utilizator]

    Ce sa zic.

    Daca Nadal, Federer sau Lewis Hamilton ar declara ca barbatii sunt cei care i-au ajutat sa devina ceea ce sunt acum, s-ar umple lumea de feministe revoltate si "discriminate"

    O tempora, o mores!
    • +3 (13 voturi)    
      Tot femeile i-au ajutat pe cei trei (Joi, 28 ianuarie 2021, 23:15)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      să devină ce-au ajuns acum, bărbații n-au niciun merit aici.
  • -5 (13 voturi)    
    Pacat (Joi, 28 ianuarie 2021, 22:16)

    Luk [utilizator]

    In mod normal ar fi trebuit s-o ajute dragostea unui barbat.
    Fiecare cu nefericirea lui.
    • +4 (10 voturi)    
      Singur incel? (Joi, 28 ianuarie 2021, 23:39)

      parush [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      Poate te delectezi cu niste anime.
  • +7 (13 voturi)    
    e frumoasa osaka (Joi, 28 ianuarie 2021, 22:50)

    fghr [utilizator]

    .
  • -7 (11 voturi)    
    Articol ideologic (Vineri, 29 ianuarie 2021, 1:26)

    Vlad-I [utilizator]

    O supa ideologica veche reancalzita si vanduta ca este ultima moda. Prin anii 80, eram copil si aveam o vecina pensionata, era ca o bunicuta cu gura multa. Tata mi a zis ca a fost mecanica de locomotiva. Mama avea un frate macaragiu casatorit cu o femeie care lucra tot pe macara. Copil fiond imi aduc aminte ca uneori vedeam pe santier la construit blocuri cate o fata salahor. Mi se pare ridicol ca cineva sa ne vanda ideologic, ca incorporarea femeilor la munci dure o sa fie paradisul. Am mai vazut asta si nu parea un rai.
  • -3 (3 voturi)    
    Mi se pare normal (Vineri, 29 ianuarie 2021, 3:49)

    Koczka [utilizator]

    atata timp ce orice om e nascut de o femeie, deocamdata cel putin. Dar sa nu uitam ca si barbatii dau tot ce pot in acest sens.