VIDEO Alexandru Mitriță, gol la debut pentru Al Ahli - Reacția comentatorului, neprețuită

Vineri, 23 octombrie 2020, 10:47 Sport | Fotbal

Alexandru Mitrita
Alexandru Mitriță a debutat cu gol la Al Ahli, internaționalul român fiind decisiv pentru noua sa echipă (1-0 cu Al Wehda). Reușita l-a entuziasmat pe comentatorul disputei, reacția acestuia fiind una pe măsura execuției fostului jucător al Craiovei.

Confruntarea a făcut parte din etapa a doua a campionatului din Arabia Saudită.

Împrumutat de la New York City FC, Mitriță a fost introdus pe gazon în minutul 62, iar 11 minute mai târziu a marcat singurul gol al partidei.

Tot în aceeași rundă, campioana Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, a terminat la egalitate, 1-1, în deplasare, cu Abha.

1 Al Ahli 6 puncte
2 Al Hilal 4
3 Al Taawon 4 etc.

Aici poți vedea reușita lui Alexandru Mitriță:

3917 vizualizari

• +3 (3 voturi)
    dar la nationala? (Vineri, 23 octombrie 2020, 12:38)

minos [utilizator]

to vedem golurile spectaculoase marcate de Mitrita la NYC si acum la arabi. care o fi problema lui de la nationala joaca atat de slab?
      În Europa (Vineri, 23 octombrie 2020, 17:51)

Actros [utilizator] i-a raspuns lui minos

Echipele naționale au jucători care joacă în campionatele cele mai bune din lume (Anglia, Germania, Spania etc). Din video-ul atașat, se vede cât de imobilă și rarefiată este apărarea echipei adverse.