AC Milan și Atalanta au oferit o partidă spectaculoasă pe San Siro, cele două formații arătând pe teren forma foarte bună pe care o traversează. Reușita zilei i-a aparținut lui Hakan Calhanoglu, turcul marcând splendid dintr-o lovitură liberă. Confruntarea din etapa cu numărul XXXVI din Serie A s-a încheiat 1-1.

Hakan CalhanogluFoto: Captura YouTube

Calhanoglu a deschis scorul pentru gazde în minutul 14, iar Duvan Zapata a închis tabela în minutul 34.

Cu toate că au mai fost ocazii importante la cele două porți, scorul a rămas cel stabilit încă din prima repriză.

În urma acestui rezultat, Atalanta a acumulat 75 de puncte și se află pe locul doi în ierarhie, în timp ce Milanul a ajuns la borna 60 de puncte, zestre cu care se găsește pe locul 6.

Rezumatul partidei dintre AC Milan și Atalanta.