VIDEO Atletico Madrid - Villarreal 3-1 / Trupa lui Simeone a urcat pe locul trei, după ce a revenit de la 0-1

Luni, 24 februarie 2020, 9:30 Sport | Fotbal

Diego Simeone
Atletico Madrid a fost condusă cu 1-0 de Villarreal, pe Wanda Metropolitano, în etapa a 25-a din LaLiga. Trupa lui Diego Simeone a întors scorul și s-a impus cu 3-1, urcând astfel pe locul trei în clasament.

Villarreal a deschis scorul în minutul 16, prin Alcacer. La pauză, cele două echipe s-au aflat la egalitate, după ce Correa a înscris în minutul 40.

În repriza secundă, Atletico a marcat de două ori în decurs de zece minute și și-a securizat victoria cu numărul 11 în actuala ediție din LaLiga. Koke 64' și Joao Felix 74' și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor.

În urma acestui succes, Atletico Madrid a urcat pe locul 3 în clasament, fiind la egalitate de puncte (43) cu echipa de pe locul 4, Sevilla, adversara celor de la CFR Cluj în 16-imile Europa League. Villarreal se găsește pe poziția a șaptea, cu 38 de puncte.