Glasgow Rangers a revenit spectaculos în fața celor de la Braga, pe teren propriu, după ce a fost condusă cu 2-0, în prima manșă a 16-imilor Europa League. Ianis Hagi a fost omul meciului, reușind să înscrie două goluri pentru formația din Scoția.

Braga a condus cu 2-0 grație golurilor marcate de Fransergio 11' și Ruiz 59'. Ianis Hagi a redus din diferență în minutul 67, cu un șut din interiorul careului, iar Aribo a egalat în minutul 75.

Ianis Hagi a adus victoria pentru Rangers, cu un gol înscris în minutul 82. Românul a executat perfect o lovitură liberă, șutul său fiind însă deviat de un adversar.

Hagi a jucat pe toată durata partidei, sub privirile tatălui său, Gheorghe Hagi, prezent în tribună.

Vezi aici golurile meciului Rangers vs Braga.