Juventus Torino, liderul din Serie A, a pierdut, în deplasare, cu scorul de 2-1, în fața formației Hellas Verona, într-un meci din etapa a 23-a a campionatului Italiei. În urma acestui rezultat, echipa lui Maurizio Sarri poate fi egalată în vârful ierarhiei (dacă Inter câștigă derbiul cu AC Milan), în timp ce trupa lui Ivan Juric a urcat pe poziția a șasea.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 65 (a zecea partidă consecutivă cu gol marcat pentru portughez), însă Verona a întors soarta celor trei puncte prin Borini ’76 şi Pazzini ’86 (penalti).

Vezi aici rezumatul partidei.

Tot sâmbătă, Torino a fost învinsă acasă de Sampdoria, scor 1-3 (Verdi ’55 / Ramirez ’70, ’75, Quagliarella ’79 - penalti). În minutul 78, de la Torino a fost eliminat Izzo.