Formaţia AC Milan a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, echipa Torino, după prelungiri şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei, potrivit News.ro.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul era egal, 2-2, milanezii reuşind apoi să marcheze în repriza a doua de prelungiri.

Pentru AC Milan au punctat Bonaventura (12), Calhanoglu (90+1 şi 106) şi Ibrahimovici (108), iar pentru Torino a înscris Bremer (34 şi 71). Vezi aici reușitele.

În semifinale, AC Milan va evolua contra echipei Juventus.

Jucătorii celor două echipe au intrat pe teren cu banderole negre, la începutul partidei ţinându-se un moment de reculegere pentru Kobe Bryant.

În minutul 24, toţi spectatorii au început să aplaude, tot ca un omagiu adus lui Kobe Bryant, care a purtat numărul 24 la Los Angeles Lakers.