Ligue 1

VIDEO Olympique Lyon vs Toulouse 3-0 / Ciprian Tătărușanu, titular pentru prima oară în campionat

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 26 ianuarie 2020, 18:20 Sport | Fotbal

Ciprian Tatarusanu
Formaţia Olympique Lyon, cu Ciprian Tătăruşanu în poartă, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Toulouse, într-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Franţei, scrie News.ro.

Tătăruşanu a apărat pentru prima dată poarta echipei din Lyon în Ligue 1, titularul Anthony Lopes accidentându-se, joi, la umăr.

În prima repriză, în minutul 26, Martin Terrier, coleg al lui Tătăruşanu, a fost înlocuit după ce şi-a pierdut cunoştinţa pe teren. Olympique Lyon a anunţat ulterior că Terrier este conştient şi se simte mai bine.

Golurile au fost marcate de Cornet ’29, Dembele ’72 şi Ekambi ’78. Aici poți vedea reușitele.

Partidele Nantes – Bordeaux şi OSC Lille – Paris Saint-Germain au loc tot duminică.