Juventus a învins-o pe Parma, scor 2-1, pe Allianz Stadium, în etapa cu numărul 20 din Serie A. Cristiano Ronaldo a adus victoria gazdelor, lusitanul trecându-și în cont "dubla". Formația lui Maurizio Sarri s-a distanțat la patru puncte de Inter, ocupanta locului doi în clasament.

Cristiano Ronaldo a punctat în minutele 43 și 58. Pentru Parma a înscris Cornelius, în minutul 55.

Ronaldo a ajuns la 16 goluri marcate în actualul sezon din Serie A, fiind pe locul al doilea în clasamentul golgheterilor, după Ciro Immobile (Lazio), care are 23 de goluri.

În urma acestui rezultat, Juventus a acumulat 51 de puncte în fruntea clasamentului, fiind urmată de Inter Milano (47 de puncte) şi de Lazio (45 de puncte și un meci mai puțin disputat. Parma se găsește pe locul 7, cu 28 de puncte.