​​Inter Milano a învins-o cu 2-1 pe Spal, în etapa a 14-a din Serie A, și a depășit-o pe Juventus (2-2 cu Sassolo) trecând pe prima poziție în clasament. În altă partidă, Lazio (cu Ștefan Radu integralist) a câștigat cu 3-0 împotriva lui Udinese.

Lautaro Martinez a marcat de două ori, în minutele 16 și 41. Valoti a redus din diferență pentru Spal în minutul 50. Vezi aici cele trei goluri.

În meciul de la Torino, Juventus a deschis scorul prin Bonucci ('20), dar oaspeții au întors scorul prin Boga ('23) și Caputo ('47). Cristiano Ronaldo a stabilit rezultatul final în minutul 68, din penalti. Aici poți urmări cele patru reușite.

Ciro Immobile a înscris o dublă pentru Lazio ('9 și '36 din penalti), iar Luis Alberto a marcat al treilea gol al lui Lazio înaintea pauzei, tot din lovitură de la 11 metri. Click aici pentru a vedea golurile.

Tot duminică, AC Milan s-a impus în deplasarea de la Parma, scor 1-0, grație golului înscris de Theo Hernandez ('88). Vezi aici golul.

1. Inter 14 meciuri (31-13) 37 puncte

2. Juventus 14 (25-12) 36

3. Lazio 14 (33-14) 30

4. Cagliari 13 25-14) 25

5. AS Roma 13 (23-14) 25

6. Atalanta 14 (34-21) 25

7. Napoli 13 (22-18) 20

8. Verona 13 (11-11) 18