Sheffield United și Machester United au oferit un meci extrem de spectaculos pe stadionul Bramall Lane, în etapa a 13-a din Premier League. Gazdele au condus cu 2-0, însă echipa lui Solskjaer a răsturnat scorul cu trei goluri în doar șapte minute. Până la urmă, fiecare echipă s-a ales cu câte un punct, după ce Sheffield a egalat în minutul 90.

Sheffield a condus cu 2-0 grație golurilor marcate de Fleck 19' și Mousset 52', dar Manchester a avut o perioadă de șapte minute incredibilă în care a reușit să înscrie de trei ori. Williams 72', Greenwood (introdus în minutul 73) 77' și Rashford 79' au punctat pentru United, care părea extrem de aproape de victorie. Meciul s-a încheiat însă la egalitate, scor 3-3, după ce McBurnie a înscris pentru Sheffield în minutul 90.

Sheffield United ocupă locul 6 în clasament, cu 18 puncte, în timp ce Manchester United se află pe poziția a noua, cu 17 puncte.

Vezi aici rezumatul meciului Sheffiel United vs Manchester United.