FC Nantes a produs surpriza în meciul de pe teren propriu cu Olympique Lyon, impunându-se cu 2-1 (etapa 32 din Ligue 1). Echipa lui Ciprian Tătărușanu a obținut astfel prima victorie după o serie de patru înfrângeri consecutive.

Nantes a deschis scorul în minutul 11 prin Khalifa Coulibaly, însă oaspeții au egalat până la pauză. Tătărușanu a fost învins de Martin Terrier, în minutul 41.

În repriza secundă, portarul român s-a accidentat și le-a dat emoții fanilor lui Nantes, însă a putut continua partida. Pe final de meci, gazdele au dat lovitura prin Anthony Limbombe, care a marcat golul victoriei în minutul 83.

Nantes nu mai câștigase de la începutul lunii martie, când o învingea pe Vitre (liga a patra) în sferturile Cupei Franței. De partea cealaltă, Olympique Lyon traversează și ea o perioadă nefastă, fiind la a treia înfrângere consecutivă în toate competițiile.

Vezi aici golurile marcate în partida Nantes vs Lyon.