Formaţia Juventus Torino a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Empoli, într-un meci din etapa a XXIX-a a campionatului Italiei, scrie News.ro.

Rezumatul meciului Juventus vs Empoli.

Pentru Juventus, liderul din Serie A, este a 25-a victorie din acest sezon, în care a mai înregistrat trei remize şi o singură înfrângere, în etapa trecută, în faţa echipei lui Ionuţ Radu, Genoa (scor 0-2).

Sâmbătă, golul a fost marcat de Kean, în minutul 72. Italianul intrase pe teren în minutul 69, în locul lui Matuidi.

Partida Sampdoria – AC Milan are loc tot sâmbătă, iar meciurile Parma – Atalanta, Fiorentina – Torino, AS Roma – Napoli, Frosinone – SPAL, Bologna – Sassuolo şi Inter Milano – Lazio Roma sunt programate duminică.