VIDEO Inter, învinsă în deplasare de Cagliari (scor 2-1); Gazdele au ratat un penalty în prelungiri

Sâmbătă, 2 martie 2019, 10:02 Sport | Fotbal

Cagliari vs Inter
Internazionale Milano a fost învinsă, vineri, pe terenul celor de la Cagliari, scor 2-1, într-un meci din etapa a XXVI-a a campionatului Italiei. Putea fi chiar 3-1, însă gazdele au irosit o lovitură de la 11 metri în prelungirile partidei.

Golurile învingătorilor au fost înscrise de Perisic (31' - autogol) şi Pavoletti (43'). Unicul gol al nerazzurilor a fost semnat de Martinez, în minutul 38.

În prelungirile partidei, Skriniar l-a faultat în careu pe Despodov, iar arbitrul a dictat penalty pentru Cagliari. Barella a ratat însă de la punctul cu var, iar scorul final a fost 2-1 pentru Cagliari, care se află la a șasea victorie în actualul sezon din Serie A.