Cu Andrei Ivan titular, Rapid Viena a suferit o înfrângere drastică pe terenul lui Inter Milano. După victoria la limită din tur (scor 1-0), nerazzurrii s-au dezlănțuit pe Giuseppe Meazza, înscriind de patru ori. Cu 5-0 la general, formația lui Spaletti merge în optimile Europa League.

Matias Vecino a deschis scorul la doar 11 minute de la fluierul de start. Avantajul de pe tabelă a fost majorat de Andrea Ranocchia, la șapte minute distanță. Inter a mai marcat de două ori pe final de meci, prin Ivan Perisic (80') și Matteo Politano (87').

Andrei Ivan a fost titulat la oaspeți și a jucat până în minutul 64, fiind înlocuit de turcul Mert Muldur.

În partida tur, formația lui Luciano Spaletti câștigase cu 1-0.

Rezumatul meciului Inter vs Rapid Viena.

Aici poți vedea toate rezultatele înregistrate în returul 16-imilor Europa League.

Tragerea la sorţi a optimilor de finală va avea loc vineri.