​VIDEO Șansă ratată: Liverpool, doar remiză cu Leicester (1-1) - Cormoranii, avans de cinci puncte față de Manchester City

Joi, 31 ianuarie 2019, 9:07 Sport | Fotbal

Jurgen Klopp
Liverpool nu a profitat până la capăt de înfrângerea suferită de Manchester City pe terenul celor de la Newcastle, "cormoranii" bifând doar o remiză, scor 1-1, pe Anfield, împotriva celor de la Leicester (Premier League, etapa XXIV). În urma acestui rezultat, formația pregătită de Jurgen Klopp are un avans de cinci puncte în fruntea ierarhiei din Anglia.

Sadio Mane a deschis scorul, în minutul 3, pentru gazde, iar Harry Maguire a închis tabela în minutul 45+2.