VIDEO Spectacol total la Ajax vs Bayern (3-3)/ Faza meciului - Muller, ai greșit sportul!

Joi, 13 decembrie 2018, 9:20 Sport | Fotbal

Lectie de karate direct pe terenul de fotbal
Ajax și Bayern au reușit un meci spectaculos la Amsterdam (Champions League, Grupa E), cele două remizând, scor 3-3. Pe lânga golurile frumoase, partida a oferit și o fază mai puțin plăcută ochiului: Muller l-a lovit cu un adevărat procedeu de karate pe Tagliafico. Jucătorul lăncierilor s-a ales cu capul spart, iar Muller cu o eliminare "incorectă", dacă e să ne luăm după reacția germanului.

Ajax Amsterdam - Bayern Munchen 3-3 (0-1)
Tadic '62, '82 (p), Tagliafico '90+5 / Lewandowski '13, '87 (p), Coman '90.

Meciul a avut doi eliminați, câte unul de fiecare parte: Wober (Ajax), în minutul 67, respectiv Muller, în minutul 75.

Rezumatul partidei Ajax - Bayern 3-3.

Aici poți vedea faultul incredibil făcut de Muller:

2888 vizualizari

• +3 (3 voturi)
    este un mai-geri din saritura, (Joi, 13 decembrie 2018, 10:24)

bancher [utilizator]

e una din cele mai eficiente lovituri din karate ...ma mir ca Taglifacio nu a ajuns la urgenta...
    De fapt, daca ma uit mai bine, intai l-a lovit in zona muschilor trapezi, apoi lovitura a ricosat spre ceafa...daca il lovea direct in cap, il baga in coma pe Taglifacio.
    Cat despre declaratia lui Muller ca a fost eliminat incorect, nemtii nu sunt niciodata de vina...totul e din vina altora iar ei nu au alta solutie.
    poate... (Joi, 13 decembrie 2018, 10:55)

liviu_ [utilizator]

ii da UEFA (asa ar fi normal) si vreo 5 etape suspendare... sa vada ce :"incorecta" a fost intrarea!

asta realizeaza ca putea sa-l nenoroceasta?! cum kkt sa intrii asa?!
      cu siguranta merita sa stea (Joi, 13 decembrie 2018, 11:07)

bancher [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

muulta vreme pe tusa. Asa lovituri bine intrate vezi rar si in salile de arte martiale, dar pe terenul de fotbal...
    Si totusi... (Joi, 13 decembrie 2018, 22:53)

Godzillagrrr [utilizator]

... impresia mea e ca a fost « joc periculos », nici vorba de « mae geri ». Adica nu am detectat intentia de a-l lovi pe adversar.