VIDEO Serie A: Lazio vs Sampdoria 2-2, după un final de meci spectaculos

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 9 decembrie 2018, 9:09 Sport | Fotbal

Stefan Radu
Lazio Roma a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu Sampdoria, într-un meci din etapa a 15-a a campionatului Italiei. Gazdele au marcat în minutul 90+6 prin Immobile, din penalti, însă au fost egalate în minutul 90+9 prin golul lui Saponara (moment în care Sampdoria se afla în inferioritate numerică). Ștefan Radu a fost integralist pentru romani.

Fabio Quagliarella a deschis scorul pentru Sampdoria în minutul 21, iar Acerbi a egalat în minutul 79. Bartosz Bereszynski a fost eliminat de la oaspeți în primul minut de prelungiri. În minutul 90+6, arbitrul le-a acordat gazdelor un penalti pentru henț (confirmat după consultarea VAR), iar Immobile părea să aducă victoria pentru Lazio, însă Saponara nu a fost de acord și a egalat în 90+9.