VIDEO Croația, vicecampioana mondială, victorie la limită (2-1) în fața Iordaniei, națională aflată pe locul 110 în clasamentul FIFA

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Marţi, 16 octombrie 2018, 9:28 Sport | Fotbal

Jucatorii Croatiei, dupa golul de 2-0
​Croația, vicecampioană mondială în vară, a câștigat prima partidă după Cupa Mondială din Rusia, scor 2-1, în fața Iordaniei, națională aflată pe locul 110 în clasamentul FIFA. Meciul a fost unul amical și a avut loc pe stadionul celor de la Rijeka.

Pentru croați au înscris Vida (minutul 24) și Mitrovic (minutul 63), în timp ce golul Iordaniei a fost marcat de Baha Faisal (jucător la Al Wehdat), al cărui șut din lovitură liberă a fost deviat de un om din zid.

Croația se află pe ultima poziție în Grupa 4 a Seriei A din Liga Națiunilor, grupă din care mai fac parte Spania și Anglia.

Vezi aici cele mai importante faze ale meciului:

552 vizualizari

cam asta e valoarea lor (Marţi, 16 octombrie 2018, 14:39)

levierul [utilizator]

Nu au aratat vreo ceva fotbal la campionatul mondial, iar liderul lor cerea mingea pe care o pierdea imediat ce o primea. Sa nu mai aduc aminte de cum bate penaltiuri.