Mohamed Salah a înscris un gol din corner în meciul câştigat de naţionala Egiptului, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, în faţa reprezentativei din eSwatini (fosta Swaziland), în preliminariile Cupei Africii pe Naţiuni, susține News.ro.

Salah a marcat golul de 4-0, în minutul 45. Jucătorul echipei Liverpool a părăsit terenul în minutul 89, accidentat.

După meci, antrenorul secund al egiptenilor, Hany Ramzy, a declarat că diagnosticul iniţial este de întindere musculară. “Nu este o ruptură, cred că nu este ceva grav”, a adăugat el la beIN Sports.

La partida de vineri, pentru Egipt au mai marcat El Mohamady ‘7, Warda ’10 şi Trezeguet ’29. Pentru eSwatini a înscris Gamedze, în minutul 85.

Aici poți vedea o selecție a 10 goluri marcate direct din corner de-a lungul timpului în fotbalul mondial: