VIDEO Fără limite - Mohamed Salah, gol direct din corner pentru naționala Egiptului

Sâmbătă, 13 octombrie 2018, 9:17 Sport | Fotbal

Salah, gol din corner
Mohamed Salah a înscris un gol din corner în meciul câştigat de naţionala Egiptului, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, în faţa reprezentativei din eSwatini (fosta Swaziland), în preliminariile Cupei Africii pe Naţiuni, susține News.ro.

Salah a marcat golul de 4-0, în minutul 45. Jucătorul echipei Liverpool a părăsit terenul în minutul 89, accidentat.

După meci, antrenorul secund al egiptenilor, Hany Ramzy, a declarat că diagnosticul iniţial este de întindere musculară. “Nu este o ruptură, cred că nu este ceva grav”, a adăugat el la beIN Sports.

La partida de vineri, pentru Egipt au mai marcat El Mohamady ‘7, Warda ’10 şi Trezeguet ’29. Pentru eSwatini a înscris Gamedze, în minutul 85.

Aici poți vedea o selecție a 10 goluri marcate direct din corner de-a lungul timpului în fotbalul mondial:

Aici poți vedea reușita din corner a lui Salah:

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.