​​Chelsea a terminat la egalitate partida disputată pe teren propriu în compania celor de la Liverpool, scor 1-1, după ce a fost egalată în minutul 89. Echipa lui Maurizio Sarri se află pe poziția a treia din campionat, după Manchester City și Liverpool.

Eden Hazard a deschis scorul pentru Chelsea în minutul 25, după o fază colectivă frumoasă, iar Daniel Sturridge (intrat pe teren în minutul 86) a egalat pentru Liverpool, în minutul 89, cu un șut sub bară de la 25 de metri distanță și a stabilit scorul final.

Cele două au un start foarte bun de campionat: Chelsea se află pe locul trei, după ce a obținut cinci victorii și două egaluri, în timp ce egalul de sâmbătă a fost primul meci din sezon în care Liverpool a pierdut puncte, după ce a obținut 18 puncte din primele șase etape și se află la egalitate de puncte cu Manchester City pe primul loc al clasamentului.

S-au mai disputat în etapa a șaptea din Premier League:

West Ham United - Manchester United 3-1 (Anderson 5', Lindelof 43' autogol, Arnautovic 74' / Rashford 71')

Arsenal - Watford 2-0 (Cathcart 81', Ozil 83')

Everton - Fulham 3-0 (Sigurdsson 56', 89', Tosun 66')

Huddersfield - Tottenham 0-2 (Kane 25', 34' pen.)

Manchester City - Brigton 2-0 (Sterling 29', Aguero 65')

Newcastle - Leicester 0-2 (Vardy 30' pen., Maguire 73')

Wolverhampton - Southampton 2-0 (Cavaleiro 79', Castro Otto 87')