Jandarmeria Capitalei: Lanţuri, cuţite, obiecte pirotehnice şi droguri în autocarele cu care fanii dinamovişti se deplasau la Craiova

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 19:23 Sport | Fotbal


Jandarmeria Romana
Foto: Facebook/ Jandarmeria Romana
Jandarmeria Capitalei a anunţat că în două autocare cu fani dinamovişti care se deplasau la Craiova pentru meciul cu Universitatea, din Liga I, au fost găsite lanţuri, cuţite, obiecte pirotehnice şi droguri, transmite News.ro.

“Jandarmeria Capitalei împreună cu efective ale Poliţiei Capitalei au organizat o acţiune pentru prevenirea şi combaterea faptelor antisociale. Acţiunea a avut ca obiectiv verificarea suporterilor echipei Dinamo care se deplasau spre Craiova unde se va desfăşura în această seară partida de fotbal dintre Craiova – Dinamo Bucureşti, de la ora 21.30, pe stadionul “Ion Oblemenco”. În urma acţiunii au fost depistate mai multe obiecte interzise la deţinere (lanţuri, cuţite, obiecte pirotehnice şi droguri) care au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor”, a precizat Jandarmeria Capitalei.

Obiectele au fost depistate în două autocare oprite la un filtru organizat la intrarea pe autostrada Bucureşti – Piteşti.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1534 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 19:30)

    tirolez [utilizator]

    A dat Olguta dispozitii sa nu fie incidente la Craiova?
  • +14 (14 voturi)    
    Asa si? (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 19:37)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Vreti medalii de aur ca va faceti treaba sau vreti medalii de aur ca faceti treaba infractorilor?
    Sau acum aratati ca salvati si matze din copaci ca sa va spalati imaginea?!

    Mars!
  • +14 (14 voturi)    
    oricum sunt (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 19:41)

    coloneze [utilizator]

    baietii vostri. ii stiti de la 10 august, stiti ce spun
    • +1 (1 vot)    
      Este adevărat. (Duminică, 2 septembrie 2018, 13:00)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

      Huliganii și interlopii din galeria Clubului Dinamo
      sunt cei care,la ordinul numeroasei chestorimi din
      MAI,au acționat sălbatic pentru a da motiv noilor
      Trupe de Securitate să bată,la foc automat,
      protestatarii pașnici ,la Mitingul din 10 August.
      Iată ca tocmai acum le-au gasit lanțurile și cuțitele.
      Dragi Securiști sunteți ipocriți,penibili și slugi umile
      ale Dictatorului vostru repetentul Liv Jong Unu.
      Poate că vouă vă plac repetenții!
  • +6 (6 voturi)    
    Stim ce vreti, stim ce puteti. (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 20:16)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Stim si ce nu puteti. ;)
  • +6 (6 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 20:35)

    HChifteluta [utilizator]

    Nu era si o duba plina cu cocteiluri molotov?
  • +6 (6 voturi)    
    Nici Potopul lui Noe... (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 20:37)

    naitza [utilizator]

    ...nu va mai spala rusinea... Orice filtru al Politiei putea sa faca descoperirea asta...
  • +4 (4 voturi)    
    Numai buni de recrutat ca bravi jandari (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 20:58)

    Plagarus [utilizator]

    Urmeaza sa faca un traning la Cazan(ul) cu gaze pt. popor.
  • +7 (7 voturi)    
    Arestari, ceva ...? (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 21:30)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Ati gasit un arsenal, stupefiante, au fost "ridicate" si i-ati lasat sa plece la meci, nu ?

    INCOMPETENTILOR !
    • +1 (1 vot)    
      Le-au dat drumul ca sa ii poată șantaja (Duminică, 2 septembrie 2018, 11:23)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Când o mai fi nevoie. Pe 10 poate.
  • +5 (5 voturi)    
    cu ocazia raziei (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 21:43)

    nash pandelica [utilizator]

    poate pun mana si pe niscai provocatori din zece aug.
  • +3 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 22:11)

    [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Asa ziceau si minerii (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 22:24)

    Alovi [utilizator]

    "S-au gasit bani, lanturi, valuta, cutite, droguri, masina de scris..."
    • +2 (2 voturi)    
      S-a gasit si-o caruta (Duminică, 2 septembrie 2018, 8:46)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Alovi

      cu prosti, dar aia se indrepta spre Caracal!
  • 0 (0 voturi)    
    si ce masuri s-au luat? (Duminică, 2 septembrie 2018, 17:56)

    gopo2016 [utilizator]

    oricum aia din galerie o au mai mare :) , "Obiectele au fost depistate în două autocare oprite la un filtru organizat la intrarea pe autostrada Bucureşti – Piteşti." dar se pare ca doar le-au depistat nu amenzi nu nimic, cred ca le-au mai dat si vreo 2 canistre de gaz lacrimogen, ia baietii sa aveti si voi ceva cu voi , de arestat nu au arestat pe nimeni, ca sint din aceasi gasca au scapat cu avertisment