Franța și Columbia au făcut spectacol într-o partidă amicală disputată vineri seara, la Paris. Sud-americanii s-au impus cu 3-2 pe Stade de France, după ce au fost conduși cu 2-0. Quintero adus victoria în minutul 85, din penalty. În altă confruntare a serii, Italia a fost învinsă de Argentina, scor 2-0.

Franta vs ColumbiaFoto: fff.fr

Giroud '11 şi Lemar '26 au inscris pentru gazde, în timp ce Muriel '28, Falcao '62 şi Quintero '85 (penalty) au adus victoria Columbiei.

Rezumatul meciului Franța vs Columbia.

O altă partidă amicală extrem de interesantă a fost cea dintre Argentina și Italia. Cel doua reprezentative s-au întâlnit, vineri, pe „Etihad Stadium” (Manchester), acolo unde „pumele” au câștigat cu 2-0, prin golurile marcate de Banega '75 şi Lanzini '85.

Lionel Messi nu a evoluat pentru Argentina, fiind menajat din cauza unor probleme musculare.

Rezumatul meciului Argentina vs Italia.

La Zurich, Portugalia a obținut o victorie nesperată cu reprezentativa Egiptului, scor 2-1, după ce a fost condusă cu 1-0 până în minutul 90+1. Cristiano Ronaldo a decis soarta partidei în doar două minute, reușind o „dublă” în prelungiri (90+2' și 90+4').