Crystal Palace a condus cu 2-0 in partida de pe teren propriu cu Manchester United, dar nu s-a ales cu niciun punct. Formatia pregatita de Jose Morinho a revenit spectaculos si s-a impus in cele din urma cu 3-2, golul victoriei fiind reusit in prelungiri.

Manchester United, victorie pe terenul lui Crystal PalaceFoto: manutd.com

Meciul a facut parte din etapa a XXIX-a a campionatului din Anglia.

Townsend (11') si Van Aanholt (48') au inscris pentru Crystal Palace. Smalling a micsorat din diferenta in minutul 55, Lukaku a egalat scorul in minutul 76, iar Matic a adus cele trei puncte pentru Manchester United, gratie unui gol marcat in minutul 90+1'.

Dupa acest succes, Manchester United ramane pe pozitia a doua in clasamentul din Premier League, avand doua puncte avans fata de Liverpool (ocupanta locului trei). Manchester United si Liverpool se vor intalni in etapa urmatoare, sambata (10 martie), pe "Old Trafford".

De partea cealalta, Crystal Palace se afla in zona retrogradarii, pe locul 18, cu doar 27 de puncte.

Rezumatul partidei Crystal Palace vs Manchester United.