Saint-Etienne a fost condusa in doua randuri de Olympique Marseille, dar a reusit sa revina de fiecare data si a smuls un punct din intalnirea de pe stadionul "Geoffroy-Guichard" (scor 2-2), in etapa a XXV-a din Ligue 1. Echipa lui Rudi Garcia a intrat in avantaj la pauza, scor 2-1, toate golurile fiind inscrise dupa numai 20 de minute de joc. Gazdele au inchis tabela cu 15 minute inainte de finalul timpului regulamentar.

Saint Etienne a inscris prin Monnet Paquet (9') si Beric (75'), in timp ce pentru oaspeti au punctat Thauvin (4') si Sanson (20').

Neinvinsa in ultimele 7 etape disputate in Ligue 1, Marseille a ratat sansa de a se apropia de liderul PSG. Trupa lui Garcia se afla pe locul doi in clasament, cu 52 de puncte, insa poate fi depasita la finalul acestei etape de AS Monaco (50 de puncte). Campioana Frantei va juca sambata, de la ora 21:00, pe terenul celor de la Angers.

Saint-Etienne se gaseste pe locul 12 in clasament, cu 30 de puncte.

Rezumatul partidei Saint-Etienne vs Marseille.