Atletico Madrid a facut un pas mare catre sferturile Cupei Spaniei, dupa ce s-a impus pe terenul celor de la Lleida, formatie din liga a treia, scor 4-0, in prima mansa a optimilor competitiei.

Elevii lui Diego Simeone au avut nevoie de 33 de minute pentru a deschide scorul in meciul cu Lleida, Diego Godin marcand primul sau gol dupa o pauza de aproape zece luni. Fernando Torres a dublat avantajul patru minute mai tarziu si a stabilit scorul primei reprize.

La primul meci de la revenirea la Atletico, Diego Costa a avut nevoie de doar cinci minute pentru a marca. Costa a fost introdus pe teren in minutul 64, in locul lui Correa.

Atletico Madrid a platit 66 de milioane de euro pentru a-l transfera pe Diego Costa, pe care il vanduse la Chelsea, in iulie 2014, pentru 38 de milioane de euro. Costa a mai evoluat la "Atleti" in perioada 2010-2014.

Antoine Griezmann a stabilit scorul final in prelungiri (90+2').

Rezumatul partidei Lleida vs Atletico Madrid.