Manchester United a castigat derby-ul cu Arsenal de pe "Emirates Stadium", scor 3-1, la capatul unui meci extrem de spectaculos (etapa a XV-a din Premier League). Aflata la a patra victorie consecutiva in campionatul Angliei, trupa lui Jose Mourinho se afla la cinci puncte de liderul Manchester City, formatie pe care o va intalni in etapa viitoare.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Valencia '4 si Lingard '11, '63. Pentru Arsenal a inscris Lacazette, in minutul 49.

In minutul 74, Paul Pogba a fost eliminat, dupa o intrare dura asupra lui Bellerin.

S-au mai disputat sambata in Premier League:

Brighton - Liverpool 1- 5

Au marcat: Murray '51 - penalti / Emre Can '30, Firmino '31 si '48, Coutinho '87, Dunk '89 - autogol

5. Arsenal 28 etc.

Partidele Bournemouth - Southampton si Manchester City - West Ham se vor disputa duminica.