Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, in deplasare, cu scorul de 1-0, echipa CSMS Iasi, in optimile competitiei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Stanciu, in minutul 89, anunta Mediafax.

Cupa Romaniei Foto: AGERPRES

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Cretu, Cr. Munteanu (Plamada '32), Tiganasu - Novac, Olah - Ciucur, Wesley, Bole (Badic '80) - Onduku. Antrenor: Nicolo Napoli

Steaua: Cojocaru - Rapa, Luchin, Filip, Tosca - Bourceanu, Breeveld - Matei, Neagu, Stanciu - Valceanu (Macris '83). Antrenor: Constantin Galca

Cartonase galbene: Novac '74, Plamada '78 / Rapa '14, Luchin '71, Stanciu '81, Neagu '90+1, Tosca '90+3

Arbitri: Horatiu Fesnic - Ovidiu Artene, Radu-Iulius Timar - Marius Omut

Observatori: Cristian Nica, Aurel Ionescu.

La aceasta partida a revenit la Steaua Alexandru Bourceanu, imprumutat de la Trabzonspor.

La meci au asistat aproximativ 7.500 de spectatori.

Dinamo Bucuresti a fost eliminata, marti, in optimile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a fost invinsa, la Pitesti, de divizionara secunda CS Mioveni, scor 1-0 (1-0).

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ayza in minutul 23, care a profitat de o neintelgere intre Barboianu si Marc.

CS Mioveni: O. Popescu - C. Negoita, Calvin, I. Rada, Ed. Stoica - Rauta, Dragalina, Galan - Alin Popa (Biceanu '82), Nila (Vintila '73), Ayza (Mazilu '80). Antrenor: Claudiu Niculescu

FC Dinamo Bucuresti: Marc - Barboianu, Nedelcearu, Cordos, Grecu - Gavrila (Matei '46), Miranda (Lazar '42), Elton (Serban '78), D. Rotariu - M. Alexe, Bilinski. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonase galbene: Rauta '4, Nila '20, Ayza '50, Dragalina '72, Popescu '87, Calvin 90+4 / Barboianu '15, Miranda '39, Matei '65, Nedelcearu '70

Arbitri: Marian Balaci (centru) - Daniel Demetrescu, Adrian Ionescu (asistenti) - Marius Chitu (rezerva)

Observatori: Stan Prodan, Dumitru Paraschiv

In 16-imile competitiei, CS Mioveni eliminase detinatoarea trofeului, Astra Giurgiu.