Fundasul echipei Otelul Galati, Cristian Sarghi, a suferit o fractura de piramida nazala si mai multe rani in zona capului la meciul cu CFR Cluj, scor 1-2, el fiind in prezent internat in Spitalul de Urgenta din Galati, transmite Mediafax.

Cristian Sarghi in timpul meciului Otelul Galati - FC Basel (grupele Ligii Campionilor)Foto: Agerpres

Potrivit unor surse medicale, nu au fost afectate functiile vitale ale lui Sarghi.

Fotbalistul mai are, pe langa fractura de piramida nazala, leziuni la pomete, ochiul tumefiat si o rana la gura.

Cristian Sarghi a fost transportat la spital dupa ce, spre finalul meciului cu CFR Cluj, s-a ciocnit cap in cap cu colegul sau Sergiu Costin. El a ramas un timp intins pe gazon, cu capul insangerat.

Formatia CFR Cluj a invins, luni, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Otelul Galati, intr-un meci din etapa a IV-a a Ligii I, in care a jucat in inferioritate numerica din minutul 23. Golurile invingatorilor au fost marcate de G. Muresan '7 (penalti) si Ronny '53. Pentru Otelul a inscris Inkango, in minutul 38. CFR Cluj a ramas in inferioritate numerica, in minutul 23, cand Muresan a fost eliminat pentru un fault la Stromajer.

Spre finalul jocului, fundasii Otelului, Cristian Sarghi si Sergiu Costin, s-au ciocnit cap in cap.