Off-side 0-1

Faulturi 16-14

Cartonase galbene 4-3

Cartonase rosii 1-0

Turcia invinge Cehia cu 3-2 si se califica absolut incredibil in sferturile de finala ale EURO 2008.

Cehii nu mai au puterea sa egaleze dupa ce au primit trei goluri in numai 15 minute.

In prelungiri cehii sunt aproape de a obtine o lovitura de la 11 metri, in acea faza portarul Volkan fiind eliminat! In poarta turcilor a intrat un jucator de camp, Tuncay.

Final absolut nebun de partida.

Min 89 GOOOOOOL Turcia! A marcat din nou Nihat! 3-2 pentru Turcia

Min 87 GOOOOL Turcia! 2-2! A marcat Nihat dupa o gafa monumentala a lui Cech!

Turcii domina autoritar finalul de partida, ocaziile inmultindu-se la poarta lui Petr Cech

Min 81 Servet trece pe langa egalare dupa ce trimite cu capul foarte aproape de poarta lui Cech

Min 75 GOOOOOOL Turcia! A marcat Arda Turan

. Se anunta un final incendiar de partida

Min 72 cehii trec pe langa 3-0, dar bara portii lui Volkan se opune

Min 67 Tuncay trimite cu capul din 7 metri, dar Cech prinde fara probleme

Min 63 iese Emre Güngör si intra Emre Asik

Min 62 GOOOOOOOL Plasil! Cehia conduce cu 2-0

Min 60 Jan Koller rateaza singur cu portarul!

Min 57 iese Mehmet Topal si intra pe teren Colin Kazim-Richards

Jankulovski incearca sa-l gaseasca cu o centrare pe Sionko, dar turcii se opun

Min 56 Sabri centreaza periculos in fata portii lui Cech, dar Rozehnal respinge foarte bine

Min 52 Cech prinde cu siguranta o minge expediata cu capul de fotbalistii lui Fatih Terim

Cartonase rosii 0-0

Pauza. Dupa 45 de minute, Turcia - Cehia 0-1.

Min 39 iese Marek Matejovsky si intra David Jarolim

Min 34 GOOOOOL Cehia! A marcat Koller cu o splendida lovitura de cap

Min 25 Sionko suteaza frumos, dar mingea trece peste vinclul portii lui Volkan

Min 22 Sionko centreaza periculor in fata portii, dar Koller nu ajunge la minge

Echipa lui Fatih Terim da senzatia ca este multumita cu scorul de 0-0 de pe tabela de marcaj

Min 16 Tuncay trage pe langa poarta lui Cech. Este prima faza mai importanta a turcilor

Min 11 Aurelio vede si el cartonasul galben

Min 11 Koller trimite cu capul peste poarta turcilor

Min 7 Plasil suteaza departe de poarta lui Volkan

Min 6 Topal vede cartonasul galben

Cehii au inceput in atac partida, in timp ce elevii lui Terim se multumesc, deocamdata, sa se apere