CSM București a obținut un succes important în prima manșă a optimilor Ligii Campionilor la handbal feminin, reușind să se impună cu scorul 30-24.

Cristina NeaguFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Krim Ljubljana - CSM București 24-30/ Cristina Neagu, din nou la înălțime

CSM București a făcut un pas important către calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Formația antrenată de Adi Vasile a reușit să presteze un joc foarte bun și să se impună în deplasarea de la Krim Ljubljana, scor 30-24.

Campioana României a început tare disputa încă din primul minut și a menținut un avantaj de minim patru goluri față de adversara sa, iar la pauză scorul a fost 18-12.

În repriza a doua, ofensiva „tigroaicelor” a continuat să funcționeze perfect, iar la un moment dat bucureștencele au condus și la 8 goluri.

Scorul final a rămas 30-24, iar CSM București este cu un pas în sferturile competiției. Returul se va disputa pe data de 24 martie, de la ora 17.

Cea mai bună marcatoare a echipei din Liga Florilor a fost Cristina Neagu, cu 10 goluri.