CSM București a obținut un succes foarte important în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce s-a impus greu pe terenul lui Gyor, scor 26-24.

CSM BucurestiFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Gyor - CSM București 24-26

CSM București a obținut a doua victorie consecutivă în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin.

Campioana României a făcut un meci mare în Ungaria și s-a impus în fața lui Gyor, liderul grupei.

Formația antrenată de Adi Vasile a făcut o primă repriză de excepție, în care a condus până și la 7 goluri, iar la pauză, scorul a fost 15-9 în favoarea bucureștencelor.

În a doua repriză, jocul fetelor noastre a funcționat până la un punct, când Gyor a reușit să restabilească egalitatea.

„Tigroaciele” nu au renunțat și au reușit în cele din urmă să smulgă toate punctele pe final.

Franțuzoaica Zaadi a fost cea mai bună marcatoare de la CSM, cu 8 reușite.