CSM București s-a impus în fața rivalei Rapid, scor 25-21, în derby-ul etapei a treia a primei ligi de handbal feminin a României.

Cristina NeaguFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

CSM București, succes în fața Rapidului - Cristina Neagu, prestație de top

CSM București a obținut a treia victorie consecutivă în Liga Florilor la handbal, după ce a învins rivala Rapid București cu scorul de 25-21.

Fetele antrenate de Adi Vasile au avut avantaj minim pe tabelă la pauză (11-10), semn că prima repriză a fost una destul de echilibrată.

În partea secundă, Rapidul a trecut la un moment dat la conducere, însă „tigroaicele” au preluat din nou controlul jocului, reușind să se impună la final cu scorul de 25-21.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare, cu 8 goluri.

Cu acest succes, CSM București a acumulat 9 puncte în clasament și a urcat pe primul loc.

De cealaltă parte, Rapidul suferă a doua înfrângere a sezonului și rămâne pe locul 8, cu 3 puncte.