JO 2012 Programul complet al zilei de sambata

de Corina Ionel     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 august 2012, 11:24 Sport | J.O. 2012 - London News


Jocurile Olimpice de la Londra
Foto: Reuters
Sambata, in cea de-a opta zi a Jocurilor Olimpice de la Londra, se desfasoara probele de atletism, canoraj, badminton, baschet, volei, box, ciclism, echitatie, scrima, fotbal, haltere, handbal, hochei, natatie, sarituri in apa, tenis, tenis de masa, tir, trambulina, triatlon, yachting si polo, informeaza Mediafax.

Atletism

12.00 - 100 metri masculin - tur preliminar

12.05 - heptatlon - saritura in lungime

12.20 - saritura cu prajina feminin - calificari

12.35 - 400 de metri masculin - primul tur

13.35 - 3.000 de metri garduri feminin - primul tur

13.40 - heptatlon - aruncarea sulitei

14.30 - 100 de metri masculin - primul tur

14.55 - heptalton - aruncarea sulitei

19.00 - 20 de kilometri mars masculin

21.00 - 400 de metri garduri masculin - semifinale

21.30 - aruncarea discului feminin - finala

21.35 - 100 de metri feminin - semifinale

21.55 - saritura in lungime masculin - finala

22.05 - 400 de metri feminin - semifinale

22.35 - heptatlon - 800 de metri

23.15 - 10.000 de metri masculin - finala

23.55 - 100 de metri feminin - finala


Canotaj

11.30 - finala individual feminin, doua vasle categorie usoara masculin, doua rame categorie usoara feminin, patru vasle masculin.


Badminton

11.00 - semifinale dublu masculin, meci pentru locul trei feminin

15.30 - finala dublu feminin, meci pentru locul trei simplu feminin, finala simplu feminin


Baschet masculin, faza grupelor

11.00 - Tunisia - Franta (grupa A)

13.15 - Rusia - Spania (grupa B)

16.30 - Lituania - Statele Unite ale Americii (grupa A)

18.45 - China - Brazilia (grupa B)

22.00 - Marea Britanie - Australia (grupa B)

00.15 - Nigeria - Argentina (grupa A)


Volei pe plaja

11.00 - optimi de finala masculin si feminin


Box

15.30 si 22.30 - optimi de finala -49 de kilograme masculin

16.30 si 23.30 - optimi de finala -64 de kilograme masculin

17.30 si 00.30 - optimi de finala -81 de kilograme masculin


Ciclism pe pista

12.00 - calificari, 16-imi si optimi de finala viteza masculin, omnium masculin (tur sansat, cursa pe puncte, cursa eliminatorie ), primul tur si finale urmarire pe echipe feminin.


Echitatie

12.30 - proba calificanta de sarituri pentru echipe individual si pe echipe


Scrima

11.00 si 20.00 - spada pe echipe feminin


Fotbal masculin, sferturi de finala

14.00 - D1 - C2 la Manchester

16.30 - B1 - A2 la Londra

19.00 - C1 - D2 la Newcastle

21.30 - A1 - B2 la Cardiff


Haltere

17.30 si 21.00 - 94 de kilograme masculin


Handbal masculin, faza grupelor

11.30 - Tunisia - Marea Britanie (grupa A)

13.15 - Coree de Sud - Serbia (grupa B)

16.30 - Suedia - Argentina (grupa A)

18.15 - Croatia - Danemarca (grupa B)

21.30 - Islanda - Franta (grupa A)

23.15 - Ungaria - Spania (grupa B)


Hochei pe iarba feminin, faza grupelor

10.30 - Australia - Africa de Sud (grupa B)

12.45 - Olanda - Coreea de Sud (grupa A)

15.45 - Japonia - Belgia (grupa A)

18.00 - China - Marea Britanie (grupa A)

21.00 - Statele Unite ale Americii - Noua Zeelanda (grupa B)

23.15 - Germania - Argentina (grupa B)


Natatie


21.30 - finala 50 de metri liber feminin, finala 1.500 de metri liber masculin, finala stafeta 4x100 de metri mixt feminin, finala stafeta 4x100 de metri mixt masculin


Sarituri in apa

16.30 - semifinala trambulina 3 metri feminin


Tenis


14.00 - meci pentru locul trei dublu masculin, simplu masculin, dublu mixt

16.00 - finale dublu masculin si simplu feminin


Tenis de masa

12.00 - primul tur pe echipe masculin

16.30 si 21.00 - sferturi de finala pe echipe feminin


Tir

11.00 - 50 de metri trei pozitii pusca feminin, dublu talere feminin


Trambulina

16.00 - proba feminina


Triatlon

11.00 - proba feminina


Yachting

14.00 - cursele 3 si 4 470 feminin, cursele 5 si 6 470 masculin, cursele 7 si 8 RX:X masculin si feminin, cursele 9 si 10 Laser masculin, Laser radial feminin, primul tur Elliott 6 metri feminin.


Volei masculin, faza grupelor

11.30 - Germania - Tunisia (grupa B)

13.30 - Marea Britanie - Polonia (grupa A)

16.45 - Australia - Italia (grupa A)

18.45 - Rusia - Statele Unite ale Americii (grupa B)

22.00 - Argentina - Bulgaria (grupa A)

00.00 - Brazilia - Serbia (grupa B)


Polo masculin, faza grupelor

12.00 - Muntenegru - Romania (grupa B)

13.20 - Croatia - Australia (grupa A)

16.10 - Grecia - Spania (grupa A)

17.30 - Italia - Kazahstan (grupa A)

20.20 - Ungaria - Marea Britanie

21.40 - Serbia - Statele Unite ale Americii (grupa B)








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1699 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS
Întâlniri on-line | #deladistanță

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.

Aici puteti modifica setarile de Cookie

hosted by
powered by
developed by