​Echipa formată din Horia Tecău și Jean-Julien Rojer a fost eliminată în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de la Auckland, după ce a fost învinsă de frații Mike și Bob Bryan, scor 3-6, 7-6(2), 11-9. Meciul a durat o oră și 32 de minute.

În setul secund, Tecău și Rojer au servit pentru 5-3, însă adversarii au revenit și s-au impus fără probleme în tiebreak, la 2.

În sferturi, Mike și Bob se vor întâlni cu perechea Austin Krajicek/Artem Sitak (SUA/Noua Zeelandă), care a trecut de cuplul Ajeet Rai/George Stoupe (Noua Zeelandă).

Pentru prezența în primul tur la Auckland, Horia și Jean Julien vor primi un cec în valoare de 2.780 de dolari.

Turneul de la Auckland face parte din categoria "ATP World Tour 250", se dispută în perioada 7-12 ianuarie 2019 și are premii totale în valoare de $590.000. Ultimul campion este Roberto Bautista-Agut, în timp ce Mate Pavic și Oliver Marach au câștigat proba de dublu.