ITF Dubai: Mihaela Buzarnescu, in finala de dublu a competitiei

Vineri, 15 decembrie 2017, 14:28 Sport | Tenis

Mihaela Buzarnescu
Perechea Mihaela Buzarnescu/Alena Fomina (Romania/Rusia) s-a calificat, vineri, in finala turneului ITF de la Dubai, competitie dotata cu premii totale in valoare de 100.000 de dolari.

Buzarnescu si Fomina au trecut in semifinale de cuplul rus Polina Monova/Iana Sizikova, scor 4-6, 7-6(5), 11-9.

In finala, cele doua se vor duela cu favoritele numarul unu, Lesley Kerkhove/Ligia Marozava (Olanda/Belarus).

In urma parcursului de pana acum, Buzarnescu va reveni in TOP 100 WTA la dublu.

670 vizualizari

• +2 (4 voturi)
    E buna si o finala de dublu, (Vineri, 15 decembrie 2017, 15:17)

A_n_c_a [utilizator]

pacat ca a pierdut ieri in sferuri cu Bencic.

Pt cei interesati, puteti gasi meciul pe Youtube si la scorul de 5-4 pt Miki, 40-30 (set point pe serviciul Belindei), o minge servita de BB iese din terenul romancei, Miki nici n-o atinge, out-ul fiind vizibil, iar arbitrul de linie da minge buna, cel de centru asijderea !!!! Din acel moment, a fost o ruptura in meciul Mihaelei, n-a reusit sa treaca mental peste setul pierdut pe o greseala de arbitraj si deznodamantul a fost previzibil, 7-6, 6-2 pt jucatoarea din Elvetia.

Un meci de o calitate deosebita pana la punctul de set pierdut de Miki. E eroina dpv al meciurilor jucate, lider WTA cu 100 de meciuri la simplu si cca 70 la dublu.
    in cursa pt Singapore 2018 (Vineri, 15 decembrie 2017, 16:01)