CSM București a terminat la egalitate cu Thuringer, scor 23-23, în ultimul meci din Grupa Principală II a Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana României a condus cu 14-8 la pauză, însă totul s-a prăbușit în repriza secundă. "Tigroaicele" pot termina chiar și pe locul patru în grupă, dacă Ferencvaros o învinge pe Krim Ljubiana.

Cele mai bune marcatoare ale CSM-ului au fost Radicevic (opt goluri) şi Omoregie (şapte), iar de la Thuringer s-a remarcat Alicia Stolle, cu şase reuşite.

Dacă Ferencvaros o va învinge pe Krim, CSM București va termina pe locul 4 în grupă și va juca în sferturi cu Metz.

Vipers – Gyor (sâmbătă, ora 19:15)

Ferencvaros – Krim Ljubljana (duminică, ora 15:30)

Clasament Grupa Principală II:

1. Gyor (300:241) 16 puncte

2. Kristiansand (262:232) 12

3. CSM Bucuresti (292:282) 11 (+ un joc)

6. Brest Bretagne (231:275) 2

*Primele patru clasate se califică în sferturi.

Ultimele meciuri din Grupa Principală I:

Rostov-Don - Odense (sâmbătă, ora 15:00)

Copenhaga - Metz (duminică, ora 16:00)

Brest Bretagne - Buducnost (duminică, 18:00)

Meciurile din sferturi vor avea loc în 5-7 aprilie (turul) şi 12-14 aprilie 2019 (returul), iar Turneul Final Four va avea loc, din nou, la Budapesta, în 11-12 mai 2019.