Finalista Cupei României a reușit o victorie extrem de importantă în lupta pentru câștigarea play-out-ului, scor 1-0 cu Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a cincea.

Dorinel MunteanuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Oțelul Galați – Universitatea Cluj 1-0, în play-out-ul SuperLigii

Oțelul Galați a mai făcut un pas spre îndeplinirea obiectivului din acest final de sezon, terminarea pe primul loc al play-out-ului.

În fața Universității Cluj, formație pe care au învins-o și la mijlocul săptămânii în semifinalele Cupei României, gălățenii s-au impus chiar dacă adversarii au avut o posesie mai bună și mai multe faze de poartă.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Federic Maciel în minutul 40, cu un șut la colțul lung din interiorul careului.

Portughezul a fost înger și demon pentru formația lui Dorinel Munteanu, fiind eliminat în minutul 87 pentru al doilea avertisment.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Oțelul Galați și Universitatea Cluj.