​Duelul din sferturile Cupei României de la mijlocul săptămânii s-a repetat duminică în SuperLigă, iar FC Hermannstadt și Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1.

Ioan Ovidiu SabăuFoto: GSP

FC Hermannstadt – Universitatea Cluj 1-1, în play-out-ul SuperLigii – Egalare venită în ultimul minut

În urmă cu patru zile, Universitatea Cluj învingea FC Hermannstadt cu scorul de 1-0 și se califica în semifinalele Cupei României.

Același duel a avut loc duminică în play-out-ul SuperLigii, iar sibienii au fost la doar câteva secunde de o victorie la limită.

Ianis Stoica a deschis scorul în minutul 31, cu un șut din careul mic, după o fază prelungită de atac în care fundașii clujeni nu au reușit în repetate rânduri să respingă balonul.

Egalarea a venit în minutul 90+6 de la Daniel Popa, cu o execuție spectaculoasă din interiorul careului.

Rezultatul menține formația lui Ioan Ovidiu Sabău pe locul secund din play-out cu 26 de puncte, două mai mult decât FC Hermannstadt.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Hermannstadt și Universitatea Cluj.