Farul Constanța și Oțelul au terminat sâmbătă la egalitate, scor 1-1, partida din etapa cu numărul XXVII a SuperLigii. Campioana e aproape sigură de locul în play-off, în timp ce gălățenii sunt tot mai departe.

Suporterii echipei Farul ConstanțaFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Farul Constanța – Oțelul Galați 1-1, în etapa a 27-a a SuperLigii

Farul Constanța a mai făcut un pas spre calificarea matematică în play-off, după punctul obținut în fața gălățenilor.

Constantin Budescu a deschis scorul în minutul 31, dintr-o lovitură de la 11 metri acordată de arbitru după vizionarea imaginilor VAR.

Egalarea a venit în minutul 67, când Federic Maciel a vrut să centreze, iar mingea lobată l-a surprins pe Buzbuchi și s-a dus în vinclu.

După acest rezultat, Farul acumulează 41 de puncte, dar poate pierde locul al patrulea în cazul unei victorii a Universității Craiova.

Fără Dorinel Munteanu pe bancă, Oțelul rămâne pe locul 11, cu 32 de puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Farul Constanța și Oțelul Galați.