​CFR Cluj a trecut peste eșecul suferit în fața Botoșaniului în etapa precedentă și a câștigat fără emoții disputa cu FC Voluntari, scor 4-1, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 23 din SuperLiga României.

Jucatorii echipei CFR ClujFoto: Inquam Photos / Simion Sebastian Tataru

CFR Cluj - FC Voluntari 4-1

Schimbarea antrenorului a fost de bun augur la CFR Cluj, care a surclasat-o pe FC Voluntari, într-un meci disputat în Gruia.

La debutul lui Adrian Mutu pe banca tehnică, formația ardeleană a deschis scorul în minutul 36 al partidei, când Bîrligea a reluat în plasă din pasa lui Deac.

7 minute mai târziu, Nemec l-a învins pe Sava cu o lovitură de cap perfectă, iar ilfovenii au avut chiar șansa de a trece la conducere înainte de pauză, însă Popescu a șutat în transversală.

În a doua repriză, Otele a adus-o din nou pe CFR în avantaj (min 62), după ce a profitat de o greșeală în defensiva adversă. Peste doar două minute, Deac a îndeplinit din nou rolul de servant și i-a pasat lui Tachtsidis, care a dus scorul la 3-1.

Rezultatul final a fost stabilit de Michael (min 74), care a îndeplinit o formalitate din pasa aceluiași Deac.