Universitatea Craiova și Poli Iași au terminat la egalitate, scor 2-2, un meci pe care oltenii l-au avut în mână, fiind egalați de la 2-0, în etapa cu numărul 20 a SuperLigii.

Universitatea CraiovaFoto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

Universitatea Craiova – Poli Iași 2-2, în SuperLigă – Moldovenii au revenit de la 2-0

Partida din Bănie a început cu Universitatea în atac, iar golul a venit în minutul 30, după șutul reușit de Alexandru Mitriță din afara careului.

Desprinderea a venit în prelungirile primei reprize, când Ante Roguljic a trimit balonul în poartă, după un șut în blocaj al aceluiași Mitriță.

Repriza secundă a adus revenirea moldovenilor. Alin Roman a redus din diferență în minutul 53 din penalti, după un fault al lui Crețu.

Alin Roman a reușit dubla în minutul 70, cu un șut de la 30 de metri din lovitură liberă și eroarea mare a portarului Laurențiu Popescu.

Universitatea Craiova putea da lovitura în prelungiri, Markovic a înscris din pasa lui Ivan, dar analiza VAR a anulat golul pentru ofsaid după multe minute de deliberare.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Universitatea Craiova și Poli Iași.