Petrolul Ploiești și FC Hermannstadt au terminat la egalitate partida din etapa a zecea a SuperLigii, scor 0-0, deși ploieștenii au evoluat cu un om mai puțin încă din minutul șase.

Marius Măldărășanu, antrenor HermannstadtFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Petrolul Ploiești – FC Hermannstadt 0-0 – Meci umbrit de o accidentare gravă

Principala fază a partidei de la Ploiești rămâne faultul dur al lui Valentin Țicu asupra lui Dragoș Iancu din minutul 6, care a părăsit terenul cu piciorul rupt.

Aici poți vedea momentul cu accidentarea șocantă a lui Dragoș Iancu.

Deși în superioritate numerică după eliminarea căpitanului Petrolului, sibienii au fost marcați de incidentul din startul de meci și nu au reușit să se impună.

O altă fază controversată a avut loc în minutul 47, când Baba Alhassan a marcat pentru Hermannstadt cu un șut de la marginea careului, dar golul a fost anulat pentru un henț al lui Paraschiv.

După acest rezultat, Hermannstadt și Petrolul rămân pe locuri de play-off, fiecare cu câte 14 puncte.

Rezumatul partidei dintre Petrolul Ploiești și FC Hermannstadt.