Dinamo/ Accidentat in meciul cu CFR, Grigore va rata restul sezonului

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Duminică, 14 martie 2010, 10:55 Sport | Fotbal

Dinamo l-a pierdut pe Dragos Grigore pentru restul sezonului, dupa ce acesta s-a accidentat in minutele de prelungire ale partidei de sambata seara din Liga 1, cu CFR Cluj (scor 2-2).

Unul dintre cei mai buni jucatori din partida cu CFR, Grigore s-a accidentat la finalul partidei, dupa un duel cu Yssouf Kone si a fost transportat la spital. "Dragos Grigore are fisura de peroneu. Era un baiat de caracter, poate rata tot sezonul. Mai bine pierdeam meciul decat sa se accidenteze el", a declarat dupa partida Cristian Borcea (Digisport).

"Dragos Grigore are fractura de peroneu si a incheiat sezonul", a confirmat si Cornel Dinu la Gsptv.

In meciul cu CFR alti doi dinamovisti au parasit terenul accidentati. Cristian Pulhac a parasit terenul pe targa cu arcada sparta dupa ce clujeanul Ciprian Deac l-a lovit cu pumnul in fata, gest pentru care a si primit cartonasul rosu. Si Andrei Cristea a parasit terenul mai devreme, acuzand dureri la genunchi.

Urmatoarea partida pe care o vor disputa dinamovistii va avea loc miercuri, pe teren propriu, in fata eternilor rivali de la Steaua.