Liverpool, desfiintata de englezi: Evolutie ingrozitoare contra unui adversar limitat - Urziceni
"Ne intrebam cum am fost atat de slabi in fata unei formatii atat de modeste?", se precizeaza in Daily Mirror. "Europa League nu este o competitie pentru noi, valoarea ne-am aratat-o mereu in Champions League" - James Spofforth, suporter Liverpool, pentru HotNews.ro.
Liverpool a castigat greu, cu 1-0, partida cu Urziceniul, iar gazdele sunt si acest moment contrariate de jocul slab al favoritilor. Cormoranii s-au impus greu, dupa o partida care nu le-a facut prea multa placere jurnalistilor britanici.
"Cormoranii sa multumeasca cerului pentru micile milostenii de joi seara. Nu trebuia sa fie asa impotriva unor romani necunoscuti. Liverpool a oferit un spectacol penibil, care insa a avut un final fericit. Ritmul disputei a fost unul funebru, iar adversarul a fost unul limitat si lipsit de indrazneala", se precizeaza in Daily Mirror.
"A fost un show mizerabil ceea ce ne-a aratat Liverpool contra Unirii", se scrie in The Sun.
Intr-o oarecare opozitie cu ceea ce scriu ziarele, suporterii cormorani nu ii critica pe favoritii lor, acestia fiind de parere ca Europa League nu este o competitie pentru Liverpool, formatie care si-a aratat valoarea in Champions League.
"Europa League nu este o competitie pentru noi, valoarea ne-am aratat-o mereu in Champions League. Jucam mai mult cu gandul la Premier League, acolo unde avem nevoie de pozitia a patra pentru a putea ajunge in Liga Campionilor. Am prins doar un meci mai putin reusit, nu este un capat de tara", James Spofforth, suporter Liverpool, pentru HotNews.ro.
Returul dintre Unirea Urziceni si Liverpool, contand pentru 16-imile Europa League, va avea loc pe 25 februarie, pe stadionul Steaua din Bucuresti.

Povestea tinerei din Bacău care ține spectacole de stand-up comedy în Europa în patru limbi diferite și l-a făcut pe Seinfeld să râdă
INTERVIU Vestea bună și vestea proastă despre tulpina SARS-CoV2 din Africa de Sud, confirmată în premieră în România: Cât de ușor se transmite și cât de eficiente sunt vaccinurile împotriva ei?
Noua LISTĂ a țărilor din zona galbenă / Republica Moldova, Italia, Spania, Franța sau Marea Britanie, pe listă
Unul din cei doi pacienți din România infectați cu tulpina africană a SARS-COV2, fosta jurnalistă Liana Alexandru, povestește aventura sa COVID-19: cum s-au încurcat rezultatele testelor și cum voluntarii au salvat situația
CDC-ul american are un ghid cu sfaturi în cazul unei apocalipse zombi / Dr. Seuss, în topul vânzărilor Amazon după ce a fost acuzat de rasism / Nou film Star Trek, nou serial Terminator, confirmate
FOTOGALERIE Primăria Capitalei a montat anul trecut 500 de stații STB noi, de aproape 10.000 de euro bucata. Deși nu le-a plătit încă, o parte au fost deja vandalizate