Piturca: Dorinel trebuia lasat, dar ma bucur pentru revenirea lui Lacatus
"Personal nu ma asteptam ca Lacatus sa se intoarca, chiar daca existau zvonuri ca Dorinel va fi schimbat. Ma bucur pentru el ca a revenit, pentru ca nu trebuia sa fie demis", a precizat Piturca la gsptv.
Cu toate acestea, selectionerul este de parere ca are si Dorinel partea lui de vina, mai ales in partida contra Fiorentinei: "Dorinel a avut partea lui de vina ca nu i-a bagat pe unii jucatori. La meciul cu Fiorentina il avea pe Arthuro. De ce l-a dat afara? E vina lui Dorinel ca l-a dat afara", a conchis Victor Piturca.
Dorinel Munteanu a pregatit Steaua in opt partide, Neamtul fiind inlocuit pe banca tehnica a formatiei din Ghencea de Marius Lacatus, tocmai cel pe care il inlocuise.

VIDEO Criza din Coaliție, săptămâna a doua. Prima ședință a Coaliției după demiterea lui Voiculescu, fără o nominalizare pentru Ministerul Sănătății. Kelemen, întrebat dacă e necesară intervenția președintelui: Nu e nevoie
Cercetătorii au descoperit cele mai precise informații de până acum privind emisiile radio rapide
INTERVIU Cum vede educația o elevă româncă admisă la Oxford. Mara Pîndaru: Trebuie introdusă mai mult tehnologia în procesul de învățare / Care este principala problema a sistemului de învățământ din România
O istorie a frigului extrem, din aprilie până în iunie - Ninsori, ger și îngheț în România ultimilor 100 de ani