AC Milan a obținut un nou succes în campionatul Italiei, după ce s-a impus cu scorul de 2-1 în fața celor de la Fiorentina, în cadrul unui meci din etapa cu numărul 30.

Jucatorii echipei AC MilanFoto: A Erbeituo¡¤lingeliya / Xinhua News / Profimedia

Fiorentina - AC Milan 1-2

AC Milan și-a consolidat locul doi în Serie A, după al patrulea succes consecutiv.

Formația antrenată de Stefano Pioli s-a impus și în deplasarea de la Fiorentina, după un joc destul de dificil pentru oaspeți.

Ruben Loftus-Cheek a marcat pentru 1-0 în minutul 47 al partidei, fiind servit excelent de către Rafael Leao.

De trei minute au avut nevoie cei de la Fiorentina pentru a egala. Ghanezul Alfred Duncan a punctat pentru gazde din pasa lui Beltran.

Tot de trei minute a avut nevoie și Milan pentru a trece din nou la conducerea jocului. Rafael Leao l-a învins pe pe Terracciano și a stabilit scorul final al partidei.